Lista produktów marki Fogo

Fogo

Marka Fogo jest cenionym polskim producentem agregatów prądotwórczych, zarówno jednofazowych, jak i trójfazowych. Przeznaczonych do wszechstronnego użytkowania. Agregaty prądotwórcze firmy Fogo idealnie nadają się podczas prac budowlanych,  ale również do zastosowania w budynkach użytku publicznego czy  zacisza domowego. Na przestrzeni lat swojej działalności firma Fogo opracowała i wyprodukowała szeroki niezliczoną ilość niezwykle niezawodnych i wielofunkcyjnych agregatów do produkcji prądu. Jak firma podkreśla niejednokrotnie - projektowanie i produkcja odbywa się z uwzględnieniem krajowych i międzynarodowych norm. Potwierdzają to nie tylko atrakcyjne parametry produkowanych agregatów prądotwórczych, ale też liczne certyfikaty i nagrody. 

Agregaty prądotwórcze Fogo

Tak, jak wielozadaniowa jest firma Fogo, tak wielozadaniowe są jej agregaty. Fogo w skali roku produkuje miliony sztuk swoich produktów, zarówno jednofazowych, jak i trójfazowych, będąc nieocenionymi sprzętami w przypadku prac budowlanych czy wszelkiego rodzaju awarii prądu w domach i na osiedlach. Firma ma świadomość, jak niezbędny jest prąd do funkcjonowania i wykonywania pracy. Szczególnie w kilku miejscach jednocześnie. Z tej właśnie potrzeby powstały agregaty Fogo, które cechuje też ogromna mobilność. Bowiem przenośne agregaty można zabrać, w niemalże każde miejsce, posiadając jedynie do tego odpowiedni transport. Dzięki czemu przenośny agregat Fogo do celów prywatnych może towarzyszyć nam na działce lub w plenerze. Nieocenione są również na placu budowy do zasilania wielu maszyn, niejednokrotne w tym samym momencie. W takich wypadkach najlepiej sprawdzają się agregaty trójfazowe, zaś w zaciszu domowym jednofazowe. Wszystko zależne jest od przeznaczenia i samej mocy urządzeń, które będą podłączane do poszczególnego agregatu. 

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego generatora prądu marki Fogo, trzeba zdać sobie sprawę, jaka moc będzie potrzebna w końcowym efekcie oraz z czego wynika podział na jednofazowe generatory prądu i trójfazowe generatory. Generatory prądu Fogo jednofazowe mogą zasilać urządzenia jedynie o mocy 230 V. Ich obciążenie idzie tylko na jedną fazę, z tego względu jest mniejsze ryzyko obciążenia. Co nie jest już tak proste w generatorach trójfazowych. Agregaty trójfazowe, zaś posiadają trzy fazy. I tylko na jednej fazie można uzyskać maksymalnie 1/3 mocy maksymalnej agregatu prądotwórczego. Dodatkowo z racji tego, że można do nich podłączyć o wiele więcej urządzeń z silniejszą mocą jest  też większe prawdopodobieństwo nadmiernego obciążenia agregatu. Dlatego lepszym wyborem będą agregaty jednofazowe, które nie będą tak obciążone.

Agregat do domu

Jak widać agregaty Fogo to dodatkowa moc, nie tylko dla domu. To również szereg korzyści wykorzystywania tych prosty i automatycznych agregatów, które umożliwiają cieszenie się komfortem użytkowania wielu urządzeń bez obawy o utratę mocy. Co więcej w zaciszu domowym generator prądu Fogo, szczególnie elektryczny to świetna forma dodatkowego źródła prądu, umożliwiająca pracę takich urządzeń jak lodówka, zamrażarka czy klimatyzator. 

Agregaty Fogo to profesjonalny sprzęt, gwarantujący bezawaryjność, prosta obsługę i wielofunkcyjność, wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Poszczególna prądnica agregatu, jaką zawiera może wytwarzać prąd: jednofazowy o nominalnych parametrach 230 V 50 Hz, trójfazowy, czyli: 3×400 V 50 Hz. Wszystko zależne jest od rodzaju silnika i samego agregatu prądotwórczego. 

Najbardziej polecanymi modelami agregatów prądotwórczych marki Fogo, które warto wziąć pod uwagę do wykorzystania w budynkach lub do prac w terenie są: FH 6001 FOGO, FV 11001 TRE FOGO czy FV 17001 TRE FOGO, zasilane odpowiednio silnikami Hondy oraz Vanguard. Pierwsze z wymienionych modeli są agregatami małogabarytowymi. Ich masa waha się między 69kg do powyżej 130kg. FV 17001 TRE FOGO to agregat prądotwórczo największy gabarytowo z wymienionych. Jego waga to, aż 177kg. Jednak niewątpliwie atutem tego urządzenia są atrakcyjne parametry. Potęgą tego modelu jest moc wynosząca odpowiednio 16,5 kW / 14,9 kW. Taka siła z pewnością robi wrażenie. Agregat ten  wyposażony został również w zbiornik mieszczący do 45l paliwa. Wyróżnikiem tego modelu jest też wszechstronność zastosowania. FV 17001 TRE FOGO sprawdzi się bowiem  idealnie w warunkach domowych, ale również wszędzie tam, gdzie potrzebny jest mocny agregat. Również do wszelkiego typu prac w terenie. 

Agregaty Fogo

Pierwszy z wymienionych modeli, czyli FH 6001 FOGO zasilany jest silnikiem HONDA GX390 o mocy 6,2 kW / 5,6 kW. Zbiornik paliwa pomieści jednorazowo do 6,1l. Jest to jeden z mniejszych modeli agregatów, jego wymiary to odpowiednio 790x580x505 mm, zaś masa nie przekracza 69kg. Drugi wariant, model FV 11001 TRE FOGO wyposażony został w silnik Vanguard 21kM o mocy 10,5 kW / 9,5 kW oraz w zbiornik mieszczący 45l paliwa. Masa agregatu to 131kg, zaś wymiary 790x580x765 mm. Większy gabarytowo jest ostatni z wymienionych modeli, czyli  FV 17001 TRE FOGO. Jego masa to 177kg,a wymiary 900x580x890 mm. Jednak nie tylko gabaryty sprawiają, że FV 17001 TRE FOGO to potężny agregat prądotwórczy wysokiej klasy. Który wyróżnia się imponującymi parametrami. To mocne i atrakcyjne urządzenie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, zastanawiając się nad zakupem solidnego i niezawodnego agregatu prądotwórczego. 

W zakresie cenowym agregaty Fogo wahają się zwykle od nieco powyżej 2000zł za określony model agregatu przenośnego, do nawet powyżej 6000zł w przypadku nieco większych agregatów. Jednak niezależnie od modelu poszczególnego generatora prądu marki Fogo, będą one świetnym wyborem, jeśli zależy nam na jakości urządzeń i ich solidności. O czym warto przekonać się samemu, wybierając jeden z dostępnych na stronie. Mówiąc o wspomnianych wcześniej modelach w kwestii ich cen, należy podkreślić, że za model FH 6001 FOGO zapłacimy około 4000zł, za wariant 10000zł, zaś za najmocniejszy parametrami agregat  FV 2000 TRE FOGO ponad 15000zł. Niezależnie od modelu, agregaty marki Fogo to generatory wysokiej klasy, które warte są uwagi.

Istnieje 87 produktów.

Wyświetlono 1-30 of 87 wszystkich
Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki