Lista produktów marki Enar

Enar

Powstanie hiszpańskiej marki ENAR w 1964 roku zupełnie zmieniło sposób obróbki betonu w branży budowlanej na całym świecie. Wprowadzenie przez tę firmę produktów takich jak wibratory do betonu oraz listwy wibracyjne i buławy sprawiło, że zagęszczenie struktury masy mieszanki betonu w sposób równomierny i bardzo wydajny stało się prostsze i powtarzalne. W naszym sklepie znajdziesz przeróżne maszyny budowlane ENAR, cieszące się doskonałą opinią wśród największych firm budowlanych i remontowych. Wszystkie one są w pełni nowe i objęte okresem gwarancyjnym; oferujemy je również w korzystnych cenach specjalnie dla naszych klientów.

Garść informacji na temat firmy Enar

Firma ENAR jest ściśle wyspecjalizowaną marką i powstała w 1964 roku w Hiszpanii jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie największych firm budowlanych zakupem urządzeń najwyższej możliwej jakości. Marka rozpoczęła swoją działalność w stosunkowo niewielkim magazynie od produkcji wibratorów do betonu, które do tej chwili są najważniejszym produktem w katalogu ENAR. Kolejne lata przyniosły marce coraz większy rozgłos już nie tylko w rodzimej Hiszpanii, lecz na całym świecie. Marka na fali popularności wprowadziła do swojej oferty w 1994 najwyższej klasy zagęszczarki, które szybko wyznaczyły na tym rynku nową jakość. 2 lata później firma uzyskała certyfikację ISO 9001, otwierając jednocześnie kolejne spółki zależne, w tym we Marka na fali popularności wprowadziła do swojej oferty w 1994 najwyższej klasy zagęszczarki, które szybko wyznaczyły na tym Francji, Meksyku oraz w Polsce, a w 2009 także w największym rynku światowym – w USA. Zagęszczarki Enar – wysoka jakość na pierwszym miejscu Maszyny budowlane ENAR cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najbardziej wymagających firm z szeroko pojętej branży budowlanej. Jednym z jej najpopularniejszych wyrobów są zagęszczarki jednokierunkowe oraz zagęszczarki rewersyjne. Urządzenia te służą do przygotowania podłoża pod różnego typu prace ziemne, w których wymagane jest jego prawidłowe utwardzenie i poprawa jego właściwości nośnych. Zagęszczarka działa poprzez generowanie intensywnych wibracji przenoszonych na płytę roboczą, która ubija podłoże w sposób jednostajny i ciągły. Urządzenie usuwa powietrze oraz wodę i puste kieszenie, zapewniając zwartą strukturę podłoża.

Bardzo popularne są zagęszczarki firmy ENAR w wersji jednokierunkowej, które charakteryzują się niską ceną zakupu i niewielką szerokością, dzięki czemu można taką zagęszczarką z łatwością dotrzeć do wąskich korytarzy. Warto jednak wiedzieć, że wymagają one dużej ilości wolnej przestrzeni do nawrócenia. Równie dużą popularnością cieszą się warianty rewersyjne, które mogą pracować z tą samą wydajnością zarówno w przód, jak i w tył. To ich ogromna przewaga nad modelami jednokierunkowymi, gdyż dzięki funkcji cofania nie trzeba nimi zawracać. Różnorodne i profesjonalne wibratory do betonu Najważniejszymi urządzeniami w katalogu hiszpańskiej marki są urządzenia do wibrowania betonu ENAR.

Wibratory do betonu służą do poprawy struktury świeżego betonu poprzez zagęszczenie masy w jednolity sposób. Tego typu narzędzia budowlane ENAR działają poprzez generowanie drgań o wysokiej częstotliwości, które usuwają ze świeżego betonu między innymi zalegającą w masie wodę oraz powietrze i inne gazy, które w znacznym stopniu pogarszają jego twardość i stabilność. Wolne przestrzenie mogą wpływać negatywnie na nośność betonu, a przy tym ich obecność może wywoływać przyspieszoną korozję metalu zatopionego w masie, np. w przypadku zbrojenia. Podstawowym elementem urządzeń wibrujących do betonu ENAR są między innymi buławy wibracyjne przeznaczone do zatapiania w świeżym betonie. Generują one wibracje pod odpowiednią częstotliwością, które przenoszą bezpośrednio na masę betonu podczas swojej pracy. Poszczególne modele różnią się ciężarem oraz częstotliwością wibracji, a także długością buławy oraz jej średnicą. Cechy te mają fundamentalny wpływ na pracę wibratorów ENAR, które należy zawsze dostosować do rodzaju wibrowanego betonu oraz powierzchni. Warto wiedzieć, że w buławie znajduje się sam mechanizm wibrujący, a za dostarczenie energii odpowiada dodatkowe zewnętrzne urządzenie. Kompletne wibratory wgłębne składają się także z napędu elektrycznego o odpowiedniej mocy. Urządzenia te w typie wibratorów mechanicznych napędzają buławę poprzez giętki wałek zespolony ze sprężyną napędową za pomocą mocnego silnika elektrycznego.

Silniki cechują się bardzo dużą mocą i wydajnością oraz sprawnością. Listwy wibracyjne – niezbędne w każdej firmie zajmującej się obróbką świeżego betonu Listwy wibracyjne są sprzętem budowlanym ENAR przeznaczonym do wygładzania zewnętrznej powierzchni świeżego betonu poprzez jej zagęszczenie i wyrównanie. Narzędzia te są wyposażone w silniki elektryczne, spalinowe oraz pneumatyczne, które różnią się wydajnością pracy oraz jej efektywnością, a także kosztami inwestycji i eksploatacji. Podstawowym elementem tych urządzeń są listwy o różnej długości i wadze oraz budowie, które rozprowadzają częstotliwości na dużej powierzchni.

Zapraszamy do zakupu sprzętu budowlanego i narzędzi budowlanych ENAR w naszym sklepie internetowym online Norwit.pl. Gwarantujemy najlepszą obsługę klienta i chętnie pomożemy w wyborze telefonicznie oraz mailowo.

Narzędzia do betonu ENAR są obecnie najpopularniejsze na rynku budowlanym. Warto zamówić je już dziś w sklepie Norwit.pl. Zapraszamy.

Istnieje 77 produktów.

Wyświetlono 1-30 of 77 wszystkich
Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki