LISTWY WYGŁADZAJĄCE

Istnieje 23 produktów.

Aktywne filtry

Listwy wygładzające do betonu

W naszym sklepie Norwit.pl dostępne są między innymi wyselekcjonowane listwy do betonu w wielu różnych wariantach. Wszystkie modele pochodzą od znanych i lubianych producentów, dzięki czemu gwarantują wysoką trwałość i brak ryzyka wystąpienia awarii podczas ich użytkowania. Akcesoria te służą do wyrównywania betonu i rozprowadzania go, co zdecydowanie przyspiesza proces schnięcia i wiązania, a także zmniejsza ryzyko dalszego pękania betonu. Listwy doskonale wygładzają jego zewnętrzną powierzchnię, zapewniając równe wykończenie posadzek, wylewek i stropów. Przejrzyj koniecznie wszystkie dostępne modele i złóż zamówienie już dziś!

Listwy do betonu – podstawowe cechy i ogólna charakterystyka

Listwa wygładzająca do betonu służy do precyzyjnego zacierania oraz zagęszczania tego surowca. Umożliwiają nie tylko wyrównanie jego zewnętrznej powierzchni, lecz także zwiększenie wytrzymałości dzięki usunięciu bąbelków powietrza z jego górnej struktury. Ma to ogromne znaczenie w przypadku większości powierzchni betonowych, które powinny zachować jednolitą i spójną budowę. Nie będzie ona dzięki temu podatna między innymi na pękanie. Warto wiedzieć, że listwy wygładzające do betonu mają także prostą i nieskomplikowaną budowę. Składają się bowiem z długiego drążka wykonanego z lekkiego, lecz zarazem bardzo trwałego surowca oraz z listwy. Większość producentów stawia w przypadku tego elementu na magnez, który zachowuje swoją optymalną wydajność przez cały okres użytkowania. Jest gładki i wytrzymały, a zaokrąglenia po bocznych stronach zapewniają łatwe i szybkie zaciąganie betonu w odpowiednim kierunku, bez tworzenia zagłębień i uszkodzeń zewnętrznej warstwy tego surowca.

Szczegółowa budowa listew wygładzających do betonu

Efekt zastosowania listwy wygładzających do betonu jest doskonale znany przez wszystkie firmy budowlane zajmujące się obróbką tego surowca. Zaciągany za ich pomocą beton uzyskuje jednolitą strukturę, a z jej powierzchni usuwane są wszystkie niewielkie nierówności wzdłużne i poprzeczne, które mogą pogarszać ostateczny efekt i wpływać negatywnie na dalsze prace związane np. z układaniem podłóg.

Poszczególne listwy wygładzające do betonu różnią się wieloma cechami budowy, dlatego wybór odpowiedniego modelu jest zawsze stosunkowo trudnym zadaniem. Najistotniejsza jest szerokość listwy oraz jej długość. Modele krótkie i wąskie sprawdzą się najlepiej w korytarzach oraz w wąskich alejkach, zaś warianty znacznie szersze i dłuższe – w przypadku zaciągania betonu w pomieszczeniach czy na uliczkach. Praktycznie wszystkie listwy do gładzenia betonu są wyposażone w drążki o różnej długości, które można dopasować idealnie do wzrostu i zasięgu rąk operatora. W każdej firmie warto mieć kilka sztuk o różnych wymiarach zewnętrznych, aby móc realizować prace o różnym charakterze.

Gdzie i jak kupować ręczne listwy do betonu?

Zakupu ręcznej listwy do betonu zawsze powinno się dokonywać wyłącznie w sklepach, które od wielu lat dostarczają swoim klientom najlepsze produkty w korzystnych cenach. W sklepie Norwit.pl oferujemy wyłącznie najlepsze produkty przeznaczone do branży budowlanej, a wśród nich także listwy do gładzenia betonu dostępne w doskonałych cenach. Współpracujemy wyłącznie ze znanymi producentami z branży budowlanej, którzy są szczególnie popularni wśród właścicieli małych, dużych i największych przedsiębiorstw budowlanych. Zamów już dziś swoje nowe listwy wyrównujące do betonu w sklepie Norwit.pl! Sprawdź też inne narzędzia do betonowania w naszym sklepie.

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki