Filtruj

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0lb - 83lb

UBIJAKI

Istnieje 37 produktów.

Aktywne filtry

Proces zagęszczania gruntu ma fundamentalne znaczenie podczas np. układania kostki brukowej, dróg czy chodników. Ubijak wibracyjny pozwala na utwardzenie podłoża poprzez samoklinowanie się kruszywa poprzez działanie na nie wibracji. W naszym sklepie znajdziesz między innymi ubijaki wibracyjne przeznaczone do zagęszczania gruntu w najniższej cenie na rynku. Wszystkie modele pochodzą od najlepszych producentów z całego świata, specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości urządzeń budowlanych. Każdy model jest nowy, objęty gwarancją znajduje się na specjalnej podstronie, na której umieściliśmy także wiele szczegółowych zdjęć i precyzyjne parametry techniczne. Przejrzyj koniecznie wszystkie ubijarki wibracyjne skoczki w sklepie Norwit.pl i dokonaj zamówienia odpowiedniej zagęszczarki gruntu już dziś. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę oraz telefoniczną lub mailową pomoc na każdym etapie zamówienia. 

Do czego stosuje się ubijak wibracyjny?

Podczas układania kostki lub chodnika czy w procesie budowy dróg niezwykle istotne jest właściwe przygotowanie podłoża. Wbrew pozorom jego stan ma największe znaczenie w kwestii trwałości danej budowy i nie powinno się pomijać jego właściwego przygotowania. Ubijak wibracyjny ma za zadanie usunąć z podłoża wiele różnych czynników zmniejszających jego stabilność. Woda podczas wieloletniego użytkowania dróg czy chodników ciągle odparowuje, co w efekcie prowadzi do powstania pustych kieszeni, podobnie jak w przypadku uciekającego powietrza. Co to oznacza? Zawalanie się dróg, tworzenie się uskoków, a nawet dziur jest przyczyną nieodpowiedniego przygotowania podłoża.

Ubijak wibracyjny - zasada działania

Ubijaki do gruntu mają za zadanie ubić grunt lub zmniejszyć ilość wolnych przestrzeni między kamieniami kruszywa. Skoczki skacząc po podłożu tworzą spójną twardą strukturę, niwelując możliwość jej odkształcania się i przemieszczenia. Ubijak wibracyjny wykonuje ten proces dzięki procesowi wibracji, przenoszonej na luźną powierzchnię za pomocą płyty roboczej znajdującej się w dolnej części urządzenia. Efekt jego pracy widać po twardszej powierzchni, która w niektórych przypadkach może się nieco obniżyć. Sposób działania ubijaka powoduje, że potocznie nazywamy go skoczek. 

Parametry ubijaków do piasku i gruntu

Poszczególne ubijaki wibracyjne stopowe skoczki różnią się wieloma parametrami, które definiują ich przydatność w danym przedsiębiorstwie. Pierwszą kwestią jest głębokość zagęszczania. Parametr ten mówi o zdolności ubijaka do zwiększania gęstości powierzchni na daną głębokość. Równie istotna jest prędkość robocza, która wpływa na wydajność pracy danej firmy. Warto także zwrócić uwagę na siłę odśrodkową odpowiedzialną za moc wibracji, jak i na wymiary stopy. Stopa powinna być dobrze dopasowana do profilu danej firmy. Duża sprawdza się najlepiej podczas ubijania nawierzchni pod drogi i rozległe chodniki, gdyż zmniejsza ilość pracy i zwiększa wydajność całej firmy. Z kolei mniejsze stopy sprawdzą się w zakamarkach oraz w procesie ubijania nawierzchni w takich usługach jak aranżacja parków.

Czy warto kupić ubijak wibracyjny w sklepie Norwit.pl?

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie najlepsze zagęszczarki stopowe o wielu różnych zastosowaniach. Wszystkie są w pełni nowe i objęte okresem gwarancyjnym, wystawiamy na nie faktury VAT oraz staramy się, aby docierały do klientów w ciągu kilku dni roboczych. Każdy model pochodzi od znanych firm. Warto wśród nich wymienić tak popularne marki na rynku budowlanym, jak Husqvarna, Wacker Neuson, Bomag czy Altrad Belle. Już dziś zamów swój nowy ubijak ręczny w naszym sklepie internetowym!

Poza ubijakami wibracyjnymi, w ofercie również:

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki