ZAGĘSZCZARKI JEDNOKIERUNKOWE

Istnieje 70 produktów.

Aktywne filtry

Zagęszczarki jednokierunkowe BOMAG i inne sprzęty

W sklepie Norwit.pl znajdziesz między innymi najwyższej jakości zagęszczarki jednokierunkowe przeznaczone do zastosowań w budownictwie oraz brukarstwie. Wszystkie dostępne modele pochodzą od producentów takich jak Altrad Belle, Husqvarna, Wacker Neuson, Bomar czy Enar. Są dostępne w korzystnych cenach, w pełni nowe oraz objęte gwarancją, dlatego będą stanowić odpowiedni zakup do Twojej firmy. W naszym sklepie ogromną wagę przykładamy do zadowolenia klientów, dlatego każdy produkt został precyzyjnie opisany na dedykowanej podstronie, gdzie znajdują się także zdjęcia oraz szczegóły konstrukcji czy porady dotyczące użytkowania. Koniecznie zapoznaj się z całą ofertą  zagęszczarek gruntu i sklepu Norwit.pl już dziś!

Zagęszczarka jednokierunkowa – sprzęt, bez którego prace budowlane nie byłyby możliwe

Zagęszczarki służą do zagęszczania podłoża sypkiego przy pomocy wibracji o właściwej dla danego modelu częstotliwości. Wibracje sprawiają, że cząsteczki piasku, żwiru lub innych materiałów sypkich dokładnie wypełniają wolną przestrzeń wskutek ich ruchu, w związku z czym zewnętrzna powierzchnia staje się twarda i stanowi znakomite podłoże np. do ułożenia kostki brukowej. W ten sposób powietrze zalegające wewnątrz danego podłoża jest usuwane. Zagęszczarki jednokierunkowe składają się z silnika napędowego, przeważnie benzynowego lub diesla, podstawy przeważnie wykonanej z żeliwa oraz uchwytów, które mają ułatwić prowadzenie maszyny. Dla wygody pracownika większość zagęszczarek jednokierunkowych została wyposażona w technologię absorpcji wibracji, które stanowią bardzo uciążliwy element pracy i mogą prowadzić do uszkodzenia stawów. Za sterowanie urządzeniem i częstotliwością pracy odpowiadają manetki gazu umieszczone w uchwycie.

Podstawowe parametry zagęszczarek jednokierunkowych

Zagęszczarki jednokierunkowe różnią się między sobą wieloma parametrami, które wpływają na ich użytkowość. Istotny jest między innymi wymiar płyty roboczej. Bezpośrednio wpływa ona na szybkość postępu prac, a im jest większa, tym większą powierzchnię obejmuje jej działanie. Jednak wraz z jej rozmiarem zwiększa się również powierzchnia styku urządzenia z obrabianą nawierzchnią, przez co spada wartość siły odśrodkowej. Kolejnym istotnym parametrem jest siła uderzenia przeważnie regulowana w dość szerokim zakresie, a także częstotliwość wibracji. Warto mieć na uwadze także parametr prędkości roboczej zwany przesuwem, który wynika pośrednio z siły odśrodkowej oraz częstotliwości i masy całego urządzenia. W topowych urządzeniach, np. marki Belle, zagęszczarka może osiągać prędkość równą 21 m/min., co czyni ją bardzo wydajną podczas pracy.

Poznaj jakość jednokierunkowych zagęszczarek gruntu

Wszystkie modele zagęszczarek gruntu dostępne w naszym sklepie internetowym pochodzą od najlepszych producentów, dzięki czemu odznaczają się rewelacyjną jakością i tym samym także wysoką trwałością oraz szerokimi możliwościami. Wiele modeli zostało wyposażonych w ramę silnika, która stanowi uchwyt dźwigowy czy w miejsce do montażu zbiornika na wodę, który zapobiega przyklejaniu się urządzenia do asfaltu podczas jego ubijania. Systemy filtracji spalin zmniejszają niebezpieczeństwo i dyskomfort związany z pracą z tymi urządzeniami, a płyty wibracyjne w niektórych modelach są wykonane z żeliwa sferoidalnego - jego podstawową zaletą jest znacznie większa trwałość i odporność na standardowe uszkodzenia tego elementu, takie jak zarysowania, obicia czy odkształcenia. Warto także zauważyć, że zagęszczarki gruntu jednokierunkowe mogą być przystosowane do specjalnych zestawów kołowych przeznaczonych do konkretnego modelu danej marki. Zestawy ułatwiają transport zagęszczarek w terenie i są niezbędne podczas wielu prac na terenach z glebami mieszanymi czy w trakcie zagęszczania podłoża pod asfalt oraz bruk. Zamów już dziś zagęszczarkę gruntu w niskiej cenie!

Poza zagęszczarkami jednokierunkowymi, w ofercie znajdziesz:

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki