AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE

Istnieje 194 produktów.

Aktywne filtry

W tej kategorii znajdziesz duży wybór najlepszych na rynku agregatów prądotwórczych, których z powodzeniem możesz użyć na przykład na budowie lub jako awaryjne źródło energii elektrycznej dla biura lub domu. To urządzenia, które są w stanie zapewnić stałe źródło prądu. Taki sprzęt szczególnie często sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma łatwego dostępu do sieci energetycznej. W związku z tym często stosuje się je tam, gdzie dostęp do sieci ma dopiero powstać, czyli na przykład na budowie. W zależności od modelu i jego możliwości, agregat prądotwórczy jest w stanie zapewnić zasilanie szlifierki kątowej, spawarki, piły stołowej lub betoniarki. Dzięki temu urządzenie staje się pewnym źródłem zasilania.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Generatory na budowę to urządzenie przenośne lub przewoźne które ma za zadanie wytworzyć prąd. Urządzenie składa się z silnika spalinowego (benzynowy lub diesel) i prądnicy. Najczęściej przy zakupie agregatu możemy wybrać opcje w które chcemy żeby urządzenie było wyposażone tj. większy zbiornik paliwa, stabilizację napięcia (AVR), elektryczny rozruch lub gniazdo do podłączenia samoczynnego załączania rezerwy (SZR) W naszej ofercie znajdziesz agregaty prądotwórcze, które sprawdzą się do różnych zastosowań. Proponujemy budowlane agregaty prądotwórcze jednofazowe oraz agregaty prądotwórcze trójfazowe. Dostęp do zasilania trójfazowego w niektórych przypadkach jest na budowie niezbędny - jego brak może oznaczać konieczność rezygnacji z korzystania z części urządzeń, takich jak piły stołowe, oświetlenie i wielu innych praktycznych narzędzi. Zadaniem generatora prądu jest generowanie energii elektrycznej w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do prądu elektrycznego, czy to z braku dostępu, czy z powodu nagłej awarii. Czas pracy generatora prądu, generowanej mocy i wykorzystania paliwa zależy od konkretnego modelu. 

Marki dostępnych agregatów prądotwórczych w sklepie NORWIT.pl

Nasz asortyment obejmuje jedynie generatory prądu od najlepszych producentów. Znajdziesz tu agregaty prądotwórcze takich marek jak Fogo, Altrad Belle, Agrovolt, Wacker Neuson Polska czy Wacker Neuson seria M. Są to firmy, które specjalizują się w produkcji agregatów prądotwórczych przystosowanych do wydajnej i stabilnej pracy urządzeń w trudnych warunkach.

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Do wyboru własnego agregatu budowlanego warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy sprecyzować, do jakich celów sprzęt ma być stosowany - dobrze jest policzyć, jaka jest łączna moc wszystkich urządzeń, które zamierzasz jednocześnie podłączyć do agregatu prądotwórczego. Do obliczonej sumy warto dodać około 30% dodatkowej mocy. To bardzo ważne, ponieważ większość urządzeń podczas uruchamiania dodatkowo pobiera około 1/3 wartości standardowego zapotrzebowania na moc. Aby wybrać odpowiedni generator, należy też określić jego miejsce pracy - ważne jest przede wszystkim to, czy będzie znajdował się pod zadaszeniem, czy w pomieszczeniu ogrzewanym, oraz czy sprzęt będzie narażony na wilgoć. W naszym sklepie oferujemy urządzenia, które mogą pracować w warunkach przemysłowych - jedną z jego najważniejszych cech jest oznaczenie odpowiednim certyfikatem szczelności (na przykład IP56). Zbierając wszystkie dane, należy porównać je z parametrami naszych agregatów i dobrać odpowiednie urządzenia lub poprosić o pomoc naszego konsultanta.

Co jeszcze wziąć pod uwagę podczas wyboru agregatu prądotwórczego na budowę?

Podczas wyboru odpowiedniego agregatu oprócz oczywistych wymagań dotyczących docelowego zastosowania sprzętu (między innymi parametry prądowe) warto zwrócić uwagę także na dodatkowe aspekty - między innymi na pojemność baku, rodzaj oleju lub paliwa, na którym urządzenie pracuje oraz prędkość, w jakiej jest ono spalane (na przykład 1 litr na godzinę lub 2,7 litra na godzinę przy obciążeniu około 75%). Od tych danych zależy wydajność agregatu oraz wygoda jego eksploatacji. Rozważając miejsce ustawienia agregatu, weź pod uwagę wytrzymałość podłoża oraz otoczenie sprzętu. W zależności od modelu generator może ważyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. Silniki spalinowe generują stosunkowo dużą ilość hałasu, dlatego zwróć również uwagę na deklarowaną przez producenta głośność pracy Twojego urządzenia. Pod uwagę weź również czas pracy, jaki oferuje konkretne urządzenie. 

Agregat prądotwórczy to wygoda i oszczędność czasu 

Obecność agregatu prądotwórczego na budowie w znaczący sposób podnosi komfort i wygodę pracy - zakup takiego sprzętu w ostatecznym rozrachunku pomaga oszczędzić znaczną ilość czasu, który pracownicy musieliby spożytkować na logistycznych przygotowaniach do wykonywania swoich obowiązków. Warto pamiętać, że kupując u nas, otrzymujesz gwarancję niezawodności wybranych urządzeń, a w razie wszelkich problemów możesz liczyć na łatwą dostępność serwisu. Warto również wspomnieć o tym, że oferujemy również specjalne urządzenia z modułem spawalniczym czy specjalne agregaty do ciągników oraz do zasilania awaryjnego. Zapraszamy do skorzystania z całej oferty agregatów prądotwórczych w sklepie internetowym NORWIT.pl. 

W ofercie agregatów prądotwórczych znajdziesz

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki