Filtruj

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 25 523,00 zł

Prąd znamionowy 1~

Prąd znamionowy 1~

Moc 3~ maks. / znam

Moc 3~ maks. / znam

Moc 1~ maks. / znam

Moc 1~ maks. / znam

Prąd znamionowy 3~

Prąd znamionowy 3~

Stabilizacja napięcia AVR

Stabilizacja napięcia AVR

Agregaty prądotwórcze na budowę

Istnieje 106 produktów.

Wyświetlono 1-80 of 106 wszystkich

Aktywne filtry

W tej kategorii znajdziesz duży wybór najlepszych na rynku agregatów prądotwórczych, których z powodzeniem możesz użyć na przykład na budowie lub jako awaryjne źródło zasilania biura lub domu. To urządzenia, które są w stanie zapewnić stałe źródło prądu. Taki sprzęt szczególnie często sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma łatwego dostępu do sieci energetycznej. W związku z tym często stosuje się je tam, gdzie dostęp do sieci ma dopiero powstać, czyli na przykład na budowie. W zależności od modelu i jego możliwości agregat prądotwórczy jest w stanie zapewnić zasilanie szlifierki kątowej, spawarki, piły stołowej lub betoniarki.

Jak działają agregaty prądotwórcze?

Agregat prądotwórczy na budowę to urządzenie przenośne lub przewoźne które ma za zadanie wytworzyć prąd. Składa się z silnika spalinowego (benzynowy lub diesel) i prądnicy. Najczęściej przy zakupie agregatu możemy wybrać opcje w które chcemy żeby urządzenie było wyposażone tj. większy zbiornik paliwa, stabilizację napięcia (AVR), elektryczny rozruch lub gniazdo do podłączenia samoczynnego załączania rezerwy (SZR) W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór urządzeń, które sprawdzą się do różnych zastosowań. Proponujemy agregaty budowlane jednofazowe oraz modele trójfazowe. Dostęp do zasilania trójfazowego w niektórych przypadkach jest na budowie niezbędny - jego brak może oznaczać konieczność rezygnacji z korzystania z części urządzeń, takich jak piły stołowe, oświetlenie i wielu innych praktycznych narzędzi.

Marki naszych produktów

Nasz asortyment obejmuje jedynie produkty od najlepszych producentów. Znajdziesz tu agregaty prądotwórcze takich marek jak Fogo, Altrad Belle, Agrovolt, Wacker Neuson Polska czy Wacker Neuson seria M. Są to firmy, które specjalizują się w produkcji tego rodzaju sprzętu przystosowanego do wydajnej i stabilnej pracy w trudnych warunkach.

Agregat prądotwórczy - jak wybrać?

Do wyboru własnego agregatu budowlanego warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy sprecyzować, do jakich celów będzie on stosowany - dobrze jest policzyć, jaka jest łączna moc wszystkich urządzeń, które zamierzasz jednocześnie podłączyć do agregatu prądotwórczego. Do obliczonej sumy warto dodać około 30% dodatkowej mocy. To bardzo ważne, ponieważ większość urządzeń podczas uruchamiania dodatkowo pobiera około 1/3 wartości standardowego zapotrzebowania na moc. Aby wybrać odpowiedni sprzęt, należy też określić jego miejsce pracy - ważne jest przede wszystkim to, czy będzie znajdował się pod zadaszeniem, czy w pomieszczeniu ogrzewanym, oraz czy urządzenie będzie narażone na wilgoć. W naszym sklepie oferujemy sprzęt, który może pracować w warunkach przemysłowych - jedną z jego najważniejszych cech jest oznaczenie odpowiednim certyfikatem szczelności (na przykład IP56). Zbierając wszystkie dane, należy porównać je z parametrami naszych urządzeń i dobrać odpowiednie lub poprosić o pomoc naszego konsultanta.

Co jeszcze wziąć pod uwagę podczas wyboru agregatu prądotwórczego na budowę?

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu oprócz oczywistych wymagań dotyczących docelowego zastosowania sprzętu (między innymi parametry prądowe) warto zwrócić uwagę także na dodatkowe aspekty - między innymi na pojemność baku, rodzaj paliwa, na którym urządzenie pracuje oraz prędkość, w jakiej jest ono spalane (na przykład 1 litr na godzinę lub 2,7 litra na godzinę przy obciążeniu około 75%). Od tych danych zależy wydajność urządzenia oraz wygoda jego eksploatacji. Rozważając miejsce ustawienia agregatu, weź pod uwagę wytrzymałość podłoża oraz otoczenie sprzętu. W zależności od modelu generator prądowy może ważyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. Silniki spalinowe generują stosunkowo dużą ilość hałasu, dlatego zwróć również uwagę na deklarowaną przez producenta głośność pracy Twojego urządzenia.

Agregat prądotwórczy to wygoda i oszczędność czasu

Obecność agregatu prądotwórczego na budowie w znaczący sposób podnosi komfort i wygodę pracy - zakup takiego sprzętu w ostatecznym rozrachunku pomaga oszczędzić znaczną ilość czasu, który pracownicy musieliby spożytkować na logistycznych przygotowaniach do wykonywania swoich obowiązków. Warto pamiętać, że kupując u nas, otrzymujesz gwarancję niezawodności wybranych urządzeń, a w razie wszelkich problemów możesz liczyć na łatwą dostępność serwisu. Warto również wspomnieć o tym, że oferujemy również specjalne urządzenia z modułem spawalniczym czy specjalne agregaty do ciągników oraz do zasilania awaryjnego.