Filtruj

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0kg - 6 540kg

Paliwo

Paliwo

Szerokość robocza

Szerokość robocza

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 386 862,00 zł

Rozrusznik

Rozrusznik

Zagęszczarki do gruntu budowlane

Istnieje 316 produktów.

Wyświetlono 1-10 of 316 wszystkich

Aktywne filtry

Sprzedaż maszyn budowlanych, zagęszczarki, bomag, skoczki, ubijaki, sprzedaż serwis.

Interesuje cię tylko profesjonalna i budowlana zagęszczarka gruntu? Norwit.pl oferuje wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia przeznaczone do branży budowlano-remontowej, a wśród nich także zagęszczarki gruntu. Oferujemy wyłącznie urządzenia sprawdzonych firm specjalizujących się w ich produkcji, które zadbały o zastosowanie w ich budowie najtrwalszych materiałów i zaawansowanej technologii. Trwałe ramy, mocne płyty robocze w wielu rozmiarach oraz uchwyty nieprzenoszące wibracji to tylko kilka z wielu zalet zagęszczarek dostępnych w naszym sklepie. Każdy model jest precyzyjnie opisany na specjalnej podstronie, na której znajdują się także szczegóły techniczne oraz zdjęcia. Wybierz wariant odpowiedni do swojej firmy i złóż zamówienie już dziś!

Czy zagęszczarki do gruntu są niezbędne?

Grunt tylko z pozoru wydaje się twardy i spójny, tak naprawdę jednak znajduje się w nim mnóstwo pęcherzyków powietrza oraz wody. To całkowicie naturalne zjawisko, szczególnie często spotykane w przypadku gruntów luźnych, np. piasku lub sypkiej gleby. W efekcie ułożenie np. kostki brukowej na takiej nawierzchni jest z góry skazane na klęskę. Grunt wraz z czasem będzie zmieniał swoją strukturę, powietrze i woda zaczną uciekać na zewnątrz i parować, wskutek czego kostka brukowa lub chodnik będą sukcesywnie się zapadać.

Zasada działania zagęszczarki do gruntu

Zagęszczarka do gruntu służy do zmiany struktury gruntu wskutek dużych wibracji. Wywołują one przemieszczanie się kruszywa, dzięki czemu puste przestrzenie nie wywierają żadnego wpływu na trwałość kostki brukowej czy chodnika lub świeżego asfaltu. Kruszywo natychmiast ulega ubiciu, co zwiększa jego wytrzymałość na obciążenia. Zagęszczarki gruntu na budowę to niezbędne urządzenie w każdej firmie zajmującej się pracą na powierzchniach twardych.

Zagęszczarka gruntu cena, rodzaje i warianty

Zagęszczarki gruntu budowlane różnią się między innymi budową i zarazem także przeznaczeniem. Wiele osób błędnie przypuszcza, że zagęszczarki gruntu to jedna kompletna kategoria, w której znajdują się narzędzia odpowiednie do obróbki każdej powierzchni. Tak naprawdę jednak jest wiele rodzajów zagęszczarek przeznaczonych do zupełnie różnej nawierzchni.

Zagęszczarki jednokierunkowe pracują wyłącznie w jednym kierunku, dlatego ich obsługa jest dość wymagająca dla pracownika, jednak charakteryzuje się atrakcyjną ceną zakupu. Rewersyjne zagęszczarki gruntu mogą pracować zarówno w przód, jak i w tył, dlatego są doskonałym wyborem do np. wąskich alejek, w których nie ma jak się obrócić modelem jednokierunkowym. Zagęszczarki do kostki brukowej służą do ubijania kostki, a ubijaki – do ubijania głównie w wąskich wykopach pod rurociągi, przewody elektryczne. Zazwyczaj zagęszcza się nimi wykopy do 30-60cm szerokości. Walce z kolei są przeznaczone do pracy między innymi na świeżym asfalcie, zwiększając jego gęstość i zmniejszając ryzyko powstania pęknięć czy innych uszkodzeń.

Parametry wysokiej jakości zagęszczarek budowlanych

Poszczególne ubijarki i zagęszczarki gruntu w niskiej cenie dostępne w naszym sklepie Norwit.pl różnią się wieloma parametrami i zastosowaną technologią. Podstawową różnicą pomiędzy dostępnymi modelami jest wielkość płyty roboczej, która ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią i im jest większa, tym maszyna będzie wydajniejsza. Jej wadą jest jednak mniejsza manewrowalność. Kolejną cechą zagęszczarek jest generowana siła odśrodkowa w kilogramach lub niutonach, która jest wypadkową ciężaru maszyny oraz mocy wibracji. Każda zagęszczarka wibracyjna posiada takie parametry. 

Silnik to podstawa w pracy zagęszczarki gruntu

Warto także zwrócić uwagę na parametr prędkości posuwu, który wyraża się w metrach na minutę. Odpowiada on za prędkość pracy danej zagęszczarki budowlanej. Bardziej szczegółowym parametrem, na który nie wszyscy zwracają uwagę, jest częstotliwość wibracji na minutę i rodzaj silnika – spalinowy lub diesel. Podczas zakupu zagęszczarki koniecznie zwróć uwagę także na obecność kółek ułatwiających transport urządzenia na inną budowę oraz na rodzaj rozrusznika (ręczny lub elektryczny).

Czy zagęszczarki do piasku, kruszywa pod kostkę lub pod drogę są awaryjne?

Producenci zagęszczarek zwracają uwagę na każdy aspekt związany z ich budową, gdyż urządzenia te są przeznaczone do wielogodzinnej pracy w najbardziej intensywnych warunkach. Silniki należą do mocnych i niewysilonych, dlatego nie pracują pod pełnym obciążeniem, a mocne żeliwne płyty robocze lub ze specjalnej stali Hardrox z zaokrąglonymi krawędziami są odporne na pojawianie się wgnieceń i uszkodzeń uniemożliwiających ich dalszą pracę. Już od lat prowadzimy sprzedaż zagęszczarek, dbając o jak najbogatszą ofertę i jak najniższe ceny zagęszczarek. Przejrzyj koniecznie wszystkie propozycje i złóż zamówienie już dziś. Zapewniamy możliwie szybką dostawę oraz pomoc na każdym etapie. Z chęcią pomożemy w wyborze i udzielimy wielu szczegółowych informacji na temat naszego asortymentu pod numerem telefonu lub mailowo. 

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki