ZAGĘSZCZARKI GRUNTU

Istnieje 402 produktów.

Aktywne filtry

Zagęszczarki i inne sprzęty BOMAG

Interesuje cię tylko profesjonalna i budowlana zagęszczarka gruntu? Norwit.pl oferuje wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia przeznaczone do branży budowlano-remontowej, a wśród nich także zagęszczarki. Oferujemy wyłącznie urządzenia sprawdzonych firm specjalizujących się w ich produkcji, które zadbały o zastosowanie w ich budowie najtrwalszych materiałów i zaawansowanej technologii. Trwałe ramy, mocne płyty robocze w wielu rozmiarach oraz uchwyty nieprzenoszące wibracji to tylko kilka z wielu zalet urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Każdy model jest precyzyjnie opisany na specjalnej podstronie, na której znajdują się także szczegóły techniczne oraz zdjęcia. Wybierz wariant odpowiedni do swojej firmy i złóż zamówienie już dziś!

Czy zagęszczarki do gruntu to niezbędne urządzenia?

Grunt tylko z pozoru wydaje się twardy i spójny, tak naprawdę jednak znajduje się w nim mnóstwo pęcherzyków powietrza oraz wody. To całkowicie naturalne zjawisko, szczególnie często spotykane w przypadku gruntów luźnych, np. piasku lub sypkiej gleby. W efekcie ułożenie np. kostki brukowej na takiej nawierzchni jest z góry skazane na klęskę. Grunt wraz z czasem będzie zmieniał swoją strukturę, powietrze i woda zaczną uciekać na zewnątrz i parować, wskutek czego kostka brukowa lub chodnik będą sukcesywnie się zapadać.

Zagęszczarka do gruntu służy do zmiany struktury gruntu wskutek dużych wibracji. Wywołują one przemieszczanie się kruszywa, dzięki czemu puste przestrzenie nie wywierają żadnego wpływu na trwałość kostki brukowej czy chodnika lub świeżego asfaltu. Kruszywo natychmiast ulega ubiciu, co zwiększa jego wytrzymałość na obciążenia. To niezbędne maszyny w każdej firmie zajmującej się pracą na powierzchniach twardych.

Zagęszczarka gruntu cena, rodzaje i warianty

Modele budowlane różnią się między innymi budową i zarazem także przeznaczeniem. Wiele osób błędnie przypuszcza, że zagęszczarki do gruntu to jedna kompletna kategoria, w której znajdują się narzędzia odpowiednie do obróbki każdej powierzchni. Tak naprawdę jednak jest wiele rodzajów sprzętów przeznaczonych do zupełnie różnej nawierzchni.

Modele jednokierunkowe pracują wyłącznie w jednym kierunku, dlatego ich obsługa jest dość wymagająca dla pracownika, jednak charakteryzuje się atrakcyjną ceną zakupu. Rewersyjne modele zagęszczarek mogą pracować zarówno w przód, jak i w tył, dlatego są doskonałym wyborem do np. wąskich alejek, w których nie ma jak się obrócić modelem jednokierunkowym. Zagęszczarki do kostki brukowej służą do ubijania kostki, a ubijaki – do ubijania głównie w wąskich wykopach pod rurociągi, przewody elektryczne. Zazwyczaj zagęszcza się nimi wykopy do 30-60cm szerokości. Walce z kolei są przeznaczone do pracy między innymi na świeżym asfalcie, zwiększając jego gęstość i zmniejszając ryzyko powstania pęknięć czy innych uszkodzeń.

Zagęszczarka do gruntu - ważne parametry urządzenia do zagęszczania podłoża

Poszczególne modele urządzeń w niskiej cenie dostępne w naszym sklepie Norwit.pl różnią się wieloma parametrami i zastosowaną technologią. Podstawową różnicą pomiędzy dostępnymi modelami jest wielkość płyty roboczej, która ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią i im jest większa, tym maszyna będzie wydajniejsza. Jej wadą jest jednak mniejsza manewrowalność. Kolejną cechą tych urządzeń jest generowana siła odśrodkowa w kilogramach lub niutonach, która jest wypadkową ciężaru maszyny oraz mocy wibracji. Każda zagęszczarka wibracyjna posiada takie parametry. 

Warto także zwrócić uwagę na parametr prędkości posuwu, który wyraża się w metrach na minutę. Odpowiada on za prędkość pracy danej zagęszczarki budowlanej. Bardziej szczegółowym parametrem, na który nie wszyscy zwracają uwagę, jest częstotliwość wibracji na minutę i rodzaj silnika – spalinowy lub diesel. Podczas zakupu koniecznie zwróć uwagę także na obecność kółek ułatwiających transport urządzenia na inną budowę oraz na rodzaj rozrusznika (ręczny lub elektryczny).

Czy urządzenia do zagęszczania piasku, kruszywa pod kostkę lub pod drogę są awaryjne?

Producenci urządzeń do zagęszczania gruntu zwracają uwagę na każdy aspekt związany z ich budową, gdyż urządzenia te są przeznaczone do wielogodzinnej pracy w najbardziej intensywnych warunkach. Silniki należą do mocnych i niewysilonych, dlatego nie pracują pod pełnym obciążeniem, a mocne żeliwne płyty robocze lub ze specjalnej stali Hardrox z zaokrąglonymi krawędziami są odporne na pojawianie się wgnieceń i uszkodzeń uniemożliwiających ich dalszą pracę. Już od lat prowadzimy sprzedaż zagęszczarek, dbając o jak najbogatszą ofertę i jak najniższe ceny. Przejrzyj koniecznie wszystkie propozycje marki Wacker Neuson, BOMAG i innych producentów, sprawdź nasz sklep i złóż zamówienie już dziś. Zapewniamy możliwie szybką dostawę oraz pomoc na każdym etapie. Z chęcią pomożemy w wyborze i udzielimy wielu szczegółowych informacji na temat naszego asortymentu pod numerem telefonu lub mailowo. 

Poza zagęszczarkami do gruntu, w ofercie również znajdziesz zagęszczarki do betonu.

W ofercie zagęszczarek gruntu znajdziesz:

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki