PIŁY STOŁOWE

Istnieje 142 produktów.

Aktywne filtry

Precyzyjne piły stołowe (przecinarki stołowe) do profesjonalnego użytku wykorzystuje się między innymi do cięcia dachówek, kostki brukowej, bloków betonowych, płytek ceramicznych, glazury, , elementów aluminiowych oraz wielu innych materiałów stosowanych podczas budowy czy prac wykończeniowych. Takie urządzenie umożliwia wykonywanie cięć bardzo szybko i z dużą precyzją, co pozwala zwiększyć tempo pracy oraz jej dokładność. Profesjonalne piły stołowe wykorzystywane są na budowach, przez glazurników, rzemieślników, artystów i wielu innych.

Jak działa precyzyjna pilarka stołowa?

Piła stołowa zazwyczaj składa się z kilku podstawowych elementów: podstawy z obudową (może ona stać samodzielnie lub być przygotowana do przymocowania do powierzchni stołu), napędu (w przypadku pilarek elektrycznych stołowych silnika zasilanego sieciowo lub z odpowiedniego akumulatora) oraz elementu tnącego w postaci tarczy, brzeszczotu lub , którego ruch napędzany jest przez silnik.

Wybór profesjonalnej piły stołowej

Wybierając pilarkę stołową elektryczną do profesjonalnego użytku, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników. Należą do nich między innymi:

Rodzaj i różnorodność ciętych materiałów

Zarówno element tnący, jak i cała konstrukcja piły stołowej muszą być dopasowane do materiałów, z których wykonane są przecinane elementy. Niektóre piły dają możliwość wymiany elementu tnącego, dzięki czemu można stosować je do tworzyw o bardzo różnych właściwościach - to doskonałe rozwiązanie, gdy to samo urządzenie chcesz wykorzystywać do cięcia różnych materiałów. Jednak w przypadku, gdy zamierzasz używać pilarki stołowej przede wszystkim w jednym, konkretnym celu (na przykład do cięcia płytek ceramicznych), praktyczniejszy może okazać się wybór dedykowanego modelu.

Pożądane parametry cięcia

Różne modele pił stołowych budowlanych oferują zróżnicowane parametry cięcia - pod uwagę bierze się między innymi jego maksymalną długość czy głębokość. Generalnie modele z wymiennym elementem tnącym (na przykład tarczą) zwykle oferują większą elastyczność w tym względzie.

Moc, pobór energii i inne parametry prądowe

Profesjonalne pilarki stołowe mogą być wyposażone w silniki o różnej mocy - zależy to między innymi od materiałów, do których cięcia zaprojektowano urządzenie czy maksymalnej liczby obrotów elementu tnącego. Większa moc pozwala na wydajniejszą pracę, jednak wiąże się również ze zwiększonym poborem energii elektrycznej. Warto pamiętać, że wiele profesjonalnych pił stołowych wymaga podłączenia do źródła prądu o napięciu 400 V (a nie nominalnym w polskich gniazdkach 230 V).

Wymiary i masa

Piły stołowe budowlane występują w bardzo wielu wariantach, które różnią się między innymi wymiarami i wagą. W zastosowaniach stacjonarnych można zdecydować się na solidniejsze, cięższe urządzenia, jednak jeżeli planujesz częsty transport piły, warto rozważyć zakup bardziej kompaktowego modelu (trzeba jednak pamiętać, że w związku z mniejszymi rozmiarami może on oferować również nieco mniejsze możliwości).

Ile kosztuje profesjonalna piła stołowa?

Koszt zakupu profesjonalnej pilarki stołowej zwykle wynosi od nieco ponad tysiąca złotych (bardzo podstawowe, kompaktowe modele) do nawet kilkudziesięciu tysięcy w przypadku rozbudowanych urządzeń do naprawdę wymagających zadań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą elektrycznych pilarek stołowych dostępnych w naszym sklepie - znajdziesz tu najwyższej klasy produkty w najlepszych cenach!

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki