WIBRATORY WGŁĘBNE

Istnieje 302 produktów.

Wyświetlono 1-80 of 302 wszystkich

Aktywne filtry

Napęd elektryczny AVMU 220V

1 100,00 zł netto
1 353,00 zł brutto

Silnik z zapasem mocy ze wzmocnionym kablem zasilającym.
Wyłącznik zamontowany w uchwycie i zabepieczony.
Obudowa o dużej wytrzymałości, z podwójną izolacją przeciwko rozpryskom i z dostępem do silnika.
Pasek do zawieszania na ramieniu.

Silnik o dużej mocy, ważący 4,5 kg. Wysoce wydajny przy wibrowaniu betonu do 35 m3/godz. Filtr z pianki na wlocie powietrza.

Zestaw wibrator DINGO Zestaw wibrator DINGO
  • Pakiet

ZESTAW NAPĘD DINGO WIBRATOR + BUŁAWA AX40+ WAŁEK GIĘTKI 4M

2 100,00 zł netto
2 583,00 zł brutto

Jeden z najbardziej popularnych wibratorów do betonu marki ENAR. Jest to typ wibratora mechanicznego gdzie buława napędzana jest poprzez giętki wałek z sprężyną napędową wprost z mocnego silnika elektrycznego DINGO. Silnik ten jest osłonięty obudową z bardzo wytrzymałego tworzywa a trzy uchwyty zapewniają pewny trzymanie w ręce .

Wibrator wgłębny (pogrążalny) to urządzenie, które służy do zagęszczania betonu i pozbywania się znajdujących się wewnątrz niego pęcherzyków powietrza, co pozwala poprawić wytrzymałość materiału po zaschnięciu. W przeciwieństwie do listew wibracyjnych wibratory wgłębne przeznaczone są do zagęszczania betonu na dużej głębokości - nawet kilku lub kilkunastu metrów. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnego węża przekazującego energię do właściwego elementu wibrującego, który znajduje się z dala od źródła napędu.

Jak działają wibratory budowlane?

Wibrator wgłębny do betonu wytwarza wibracje o dużej częstotliwości. Pomaga to pozbyć się pęcherzyków powietrza i poprawić strukturę materiału. Większość wibratorów budowlanych składa się z trzech podstawowych elementów: napędu, węża oraz buławy. Ta ostatnia stanowi właściwy element wibrujący, który zagłębia się w beton do odpowiedniego poziomu i generuje wibracje o wskazanej częstotliwości. Warto wiedzieć, że wibratory budowlane dostępne są zarówno w wersji modułowej (osobno kupowane napęd, wąż i buława), jak i w wariancie już zmontowanym, gotowym do natychmiastowego użycia.

Elektryczny wibrator do betonu

Wibratory do betonu z napędem elektrycznym to obecnie wariant najczęściej stosowany na budowach. Można je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie dostępne jest podłączenie do sieci elektrycznej lub innego wystarczająco wydajnego źródła prądu (na przykład agregatu). Elektryczne wibratory do betonu są wygodne w użyciu, a ich napęd cechuje się wysoką sprawnością. Należy pamiętać, że niektóre modele nie mają wbudowanej przetwornicy - w takiej sytuacji do uzyskania prądu o właściwej częstotliwości potrzebne jest zastosowanie przetwornicy zewnętrznej. W przypadku, gdy dostęp do elektryczności jest utrudniony, można zdecydować się na wibratory wgłębne z innym rodzajem napędu - na rynku dostępne są także urządzenia pneumatyczne (wymagają zastosowania odpowiedniej sprężarki) oraz z silnikiem spalinowym.

Jak wybrać odpowiedni wibrator budowlany?

Wibrator do betonu dobiera się na podstawie kilku czynników. Należy zwrócić uwagę między innymi na możliwość odpowiedniego zasilenia napędu w miejscu pracy (dostęp do sieci elektrycznej lub agregatu, dostępność sprężarki lub paliwa), zakres i rodzaj wykonywanych robót (od tego zależy między innymi wybór napędu czy długości węża), pożądaną dokładność zagęszczania (zależy ona od możliwej do uzyskania częstotliwości wibracji) czy warunki panujące na placu budowy (w niektórych przypadkach potrzebne jest na przykład zastosowanie modeli o podwyższonym stopniu szczelności elementów elektronicznych).

Wibrator wgłębny do betonu - cena

Koszt zakupu wibratora wgłębnego do betonu może być różny w zależności od wybranego modelu, rodzaju napędu i dobranych akcesoriów czy części. Ceny elementów takich jak buławy czy węże zaczynają się już od kilkuset złotych, natomiast gotowych wibratorów w podstawowym wariancie - od około tysiąca złotych, jednak bardziej zaawansowane modele to już koszt co najmniej kilku tysięcy złotych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie znajdziesz wysokiej klasy wibratory budowlane i akcesoria w najbardziej atrakcyjnych cenach.