LISTWY WIBRACYJNE

Istnieje 130 produktów.

Aktywne filtry

Listwa wibracyjna (inaczej określana także jako łata wibracyjna) to urządzenie przeznaczone do usuwania pęcherzyków powietrza, a także zagęszczania, wyrównywania i wygładzania górnych warstw betonu - zazwyczaj maksymalnie do głębokości 200 mm. Listwy wibracyjne pozwalają też w prosty i szybki sposób pozbyć się nadmiaru materiału. Urządzenia te w większości przypadków składają się z dwóch podstawowych elementów: profilu (może on być rozsuwany, ściągający lub pływający) oraz napędu - zazwyczaj spalinowego, elektrycznego lub pneumatycznego. W sprzedaży można znaleźć zarówno gotowe listwy wibracyjne z napędem, jak i osobne moduły profili oraz napędów. Wybór rozwiązania powinien zależeć od potrzeb użytkownika - jeżeli zamierzasz korzystać wyłącznie z jednego rodzaju profili, wygodniejszą opcją będzie sprzedawana w całości listwa wibrująca do betonu. Natomiast w przypadku, gdy planujesz wykorzystywać różne typy lub rozmiary profili, lepszym rozwiązaniem będzie łata wibracyjna do betonu modułowa z możliwością zastosowania wymiennych profili.

Listwa wibracyjna do betonu elektryczna - inaczej łata wibracyjna

Listwa wibracyjna elektryczna wyposażona jest w silnik jednofazowy. Ten rodzaj napędu nie generuje potencjalnie szkodliwych produktów spalania, cechuje się bardzo wysoką sprawnością i jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Warto jednak pamiętać, że wiele silników elektrycznych w łatach wibracyjnych elektrycznych nie zawiera akumulatora gromadzącego zapasy energii, dlatego wymagane jest kablowe podłączenie ich do sieci elektrycznej, co bywa problematyczne w niektórych miejscach pracy. Dlatego łata wibracyjna jest wykorzystywana najczęściej podczas prac wykończeniowych w budynkach oraz podczas innych robót w zamkniętych pomieszczeniach.

Listwa wibracyjna do betonu spalinowa

Łaty wibracyjne spalinowe są tanie w eksploatacji i wygodne w użyciu, ponieważ nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Z tej przyczyny często wybiera się je do prac mających miejsce na zewnątrz, szczególnie w przypadkach utrudnionego dostępu do sieci energetycznej. Minusem tej technologii jest potencjalna szkodliwość wydzielanych produktów spalania (choć ich ilość zazwyczaj jest minimalizowana przez odpowiednie filtry) oraz konieczność pamiętania o regularnym uzupełnianiu zapasów paliwa.

Listwy wibracyjne do betonu - ceny, czy łata wibracyjna jest droga?

Listwy wibracyjne do betonu są droższe niż narzędzia ręczne, jednak jakość uzyskanego w ten sposób wykończenia jest znacznie wyższa. Wykorzystanie profesjonalnych łat wibrujących pozwala też znacząco zwiększyć tempo pracy, co przyczynia się do większej wydajności i rentowności całego projektu. Ceny listew wibracyjnych są zróżnicowane i zależą między innymi od rodzaju napędu, marki i liczby elementów (sam napęd czy napęd plus profile). W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór profili, napędów i gotowych listew wibrujących do betonu renomowanych firm w atrakcyjnych cenach. Oferujemy między innymi łaty wibracyjne elektryczne, spalinowe i pneumatyczne, a także duży asortyment różnego rodzaju profili do listew oraz innych części i akcesoriów do tego rodzaju sprzętu. Zobacz też pełną ofertę wibratorów do betonu.

Poza listwami wibracyjnymi, w ofercie również inne urządzenia:

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki