PIŁY DO CIECIA GLAZURY 200 -350mm

Istnieje 47 produktów.

Aktywne filtry

W sklepie Norwit.pl oferujemy wszystkie urządzenia i narzędzia niezbędne w większości firm realizujących usługi remontowo-budowlane i nie tylko. Wśród dostępnych produktów warto wymienić piły do cięcia glazury w wielu wariantach, różniących się budową, szczegółami technicznymi oraz formą i wielkością. Poszczególne modele pozwalają na uzyskanie prostych linii cięcia, są precyzyjne w działaniu i bardzo wygodne dzięki zastosowaniu budowy stołowej. Przecinarki do glazury dostępne w naszym sklepie pochodzą wyłącznie od najlepszych firm specjalizujących się w ich produkcji, np. marki Husqvarna czy Norton Clipper, które oferujemy w korzystnych cenach. Każde urządzenie dostarczamy do klientów tak szybko, jak to możliwe, zwracając szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu. Zamów już dziś piłę do płytek.

Jak działa przecinarka do glazury

Piły do cięcia płytek dzielą się na rodzaje ręczne oraz piły stołowe. Piły w wersji ręcznej, wśród właścicieli firm znane także doskonale jako gilotyny, są obsługiwane przy użyciu siły i są doskonałym wyborem do większości różnych zastosowań. Modele te charakteryzują się prostą obsługą oraz bardzo niską ceną zakupu, lecz kosztem znacznie mniejszej wydajności i stosunkowo nieprecyzyjnej pracy. Oznacza to, iż zazwyczaj używa się ich podczas domowego remontu przez właściciela czy w firmach zajmujących się glazurnictwem na mniejszą skalę. Warto jednak wiedzieć, że ręczne piły do cięcia płytek nie zapewniają znacznego przyspieszenia pracy. 

Wydajność to podstawa - skorzystaj z pełnej oferty przecinarek do glazury

Z drugiej strony elektryczne piły do cięcia glazury charakteryzują się znacznie wyższą wydajnością i występują w formie przenośnej oraz stacjonarnej – stołowej. Modele mobilne zasilane elektrycznie charakteryzują się niewielką wagą wynoszącą nawet około 10 kg i łatwo je przenosić pomiędzy różnymi budowami. Są precyzyjne i znacznie wydajniejsze niż modele obsługiwane ręczne, lecz kosztem nieco wyższej ceny zakupu. Doskonale się sprawdzają w firmach zajmujących się głównie układaniem płytek w różnych miejscach, gdzie liczy się szybkość działania i możliwość precyzyjnego docięcia wielu płytek na godzinę. Kup u nas odpowiedni sprzęt do cięcia. Wszystko po to, żeby cięcie płytek stało się przyjemnością.

Szczegółowe informacje na temat piły do glazury

Elektryczne piły do glazury różnią się jednak także wielkością. Modele duże i masywne na wysokich nogach można obsługiwać na stojąco i obrabiać dziesiątki płytek na godzinę, zaś mniejsze i bardziej kompaktowe piły do cięcia płytek ceramicznych są przeznaczone do zastosowań przy niewielkich płytkach. Poszczególne pilarki stołowe do glazury różnią się wieloma cechami i rozwiązaniami technicznymi, dlatego, aby wybrać odpowiednią, należy poznać je wszystkie. Najważniejszym parametrem jest maksymalna długość cięcia i maksymalna głębokość cięcia oraz średnica tarczy wykorzystana w maszynie. Pierwszy z nich odpowiada za maksymalną długość ciętej płytki wzdłuż jej dłuższego boku, a drugi za maksymalną grubość (wysokość) ciętej płytki.

Zainwestuj w sprzęt od Norwit.pl! W ofercie solidne przecinarki. 

Jeśli Twoja firma zajmuje się układaniem płytek w firmach, w domach lub w dużych przedsiębiorstwach, z pewnością najlepszym wyborem będzie model umożliwiający cięcie bardzo długich płytek o niestandardowych wymiarach. Warto także wiedzieć, że na dużej pilarce stołowej do glazury można obrabiać także najmniejsze płytki. Każda przecinarka do płytek podczas pracy wydziela sporo ciepła. Ostrze podczas wielokrotnego drążenia powierzchni płytki zdecydowanie zwiększają swoją temperaturę, wskutek czego ulega bardzo szybkiemu zużyciu, a cięcie płytki jest szarpane i nieatrakcyjne wizualnie. Właśnie z tego powodu chłodzone powietrzem pilarki dolnowrzecionowe nie są polecane do użytkowania w dużych zakładach. Zapewniają niską wydajność i niepewne wyniki pracy.

Rozwiązanie jest proste

Maszyna do płytek na wodę górnowrzecionowa jest znacznie lepszym wyborem. Woda skutecznie chłodzi całe ostrze, zapobiegając jego przegrzaniu, dzięki czemu znacznie wolniej się ono zużywa, a materiał płytek nie odpryskuje, tylko zostaje precyzyjnie odcięty. Oznacza to perfekcyjne wykończenie krawędzi i zdecydowanie lepszy efekt wizualny. Nie można także zapomnieć o tym, że maszyny do cięcia glazury na mokro generują znacznie mniej pyłu oraz zmniejszają koszty użytkowania tego urządzenia dzięki dłuższej żywotności tarczy.

Przecinarka do płytek – jak wybrać odpowiednią?

Kupując przecinarkę do glazury na mokro, należy zwrócić uwagę między innymi na jej budowę oraz rozwiązania techniczne. Jeśli Twoja firma realizuje prace głównie stacjonarnie lub zajmuje się układaniem płytek w największych siedzibach firm, lub halach, dobrym wyborem okaże się duża piła do płytek zapewniająca najszybszą pracę i największą wydajność, przy zachowaniu perfekcyjnej estetyki cięcia. Mniejszy model sprawdzi się w przedsiębiorstwach realizujących częste, lecz krótkie prace, np. w prywatnych domach i mieszkaniach, wówczas wysoka wydajność nie będzie tak niezbędna. 

Efekty będą widoczne gołym okiem - Kup najlepsze przecinarki do płytek

Istotna jest także moc silnika, która powinna zapewniać możliwość długiej pracy bez spadku efektywności, a także odpowiednie tarcze dostosowane do rodzaju obrabianego materiału. Elektryczne maszyny do cięcia płytek mogą być także wyposażone w laser wyznaczający perfekcyjnie prostą linię cięcia, a także w pojemniki na wodę, które dostarczają ciecz w trybie ciągłym bezpośrednio na ostrze. Zamów już dziś maszynę elektryczną do cięcia płytek w sklepie Norwit.pl! 

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki