CHWYTAKI ZAWIESZANE DO DROGOWYCH ELEMENTÓW BETONOWYCH

Istnieje 3 produktów.

Aktywne filtry

Ręczne przenoszenie i transportowanie masywnych elementów betonowych jest praktycznie niemożliwe. Duże wymiary zewnętrzne w połączeniu z ostrymi krawędziami i nieporęcznym kształtem sprawiają, że producenci sprzętu budowlanego stworzyli specjalistyczne chwytaki do płyt betonowych. Ułatwiają one przenoszenie ciężkich bloczków na duże odległości i może je obsługiwać jedna osoba lub kilka osób – wszystko zależy od typu i przeznaczenia konkretnego rodzaju chwytaka. W naszym sklepie znajdziesz wiele uchwytów do przenoszenia płyt betonowych podwieszanych, różniących się wielkością i maksymalną szerokością przenoszonej płyty oraz jej wagą. Przejrzyj wszystkie i zamów już dziś – gwarantujemy błyskawiczną obsługę zamówienia, a także w pełni oryginalne i sprawdzone produkty najwyższej klasy.

Rodzaje i typy chwytaków do płyt betonowych

Chwytaki do płyt dzielą się na modele zawieszane oraz ręczne. Wersje ręczne są przeznaczone do obsługi przez jedną osobę bądź kilka osób i z tego względu są wyposażone w mocne i stabilne uchwyty z odpowiednio wyprofilowaną rękojeścią. Zazwyczaj uchwyty znajdują się po dwóch stronach i mogą być na dwie ręce bądź na jedną rękę, zależnie od maksymalnej wagi przenoszonej płyty. W większości tego typu modeli zastosowano demontowane rączki, które ułatwiają transport narzędzia na kolejny plac budowy. Duży udźwig, rzędu nawet 150 kg, zapewnia łatwe przenoszenie najbardziej masywnych płyt, bez znacznego obciążania kręgosłupa pracowników. Sama konstrukcja należy do stosunkowo lekkich, gdyż waży około 10-15 kg.

Nieco innymi cechami charakteryzują się chwytaki do płyt drogowych w wersji zawieszanej. Są to przeważnie urządzenia przeznaczone do montażu na różnego typu pojazdach budowlanych z funkcją podnoszenia ładunku (koparki, koparkoładowarki) i pozwalają na przetransportowanie nawet do 6 sztuk elementów jednocześnie. Ponadto ogromną zaletą zawieszanych chwytaków do płyt drogowych jest ich łatwa obsługa. Zastosowanie automatycznych zamków sprawia, że z obsługą większości urządzeń poradzi sobie jedna przeszkolona osoba. Jeszcze do niedawna narzędzia te wymagały znacznie większego zaangażowania i pracy ze strony pracowników, teraz jednak większość realizuje automatyczny system. Nie można także zapomnieć o tym, że tego typu chwytaki charakteryzują się nośnością nawet na poziomie 2000 kg, co zapewnia w zasadzie ich nieograniczone użytkowanie w obrębie każdej firmy realizującej prace drogowe.

Chwytak do płyt chodnikowych – niezbędny w każdej firmie budowlanej

Każdy chwytak do bloków betonowych oferowany w naszym sklepie odznacza się wieloletnią trwałością i zastosowaniem najlepszych materiałów. Wyselekcjonowana stal gwarantuje pełną stabilność podczas podnoszenia ładunku, a konstrukcja jest wytrzymała aż do pełnego załadunku maksymalną dopuszczalną nośnością. Warto wiedzieć, że chwytaki do płyt betonowych są przeznaczone do stosunkowo niebezpiecznej pracy z bardzo ciężkimi materiałami budowlanymi, dlatego ich awarie mogą wywoływać duże zagrożenie dla obsługi. Chwytaki do płyt znajdujące się w naszym sklepie internetowym są wyprodukowane przez producentów z całego świata, którzy są znani na rynku budowlanym już od wielu lat dzięki trwałości i bezpieczeństwie, którymi charakteryzują się ich produkty. Zamów już dziś w Norwit.pl swoje nowe chwytaki, składając zamówienie w naszym systemie on-line. Gwarantujemy szybką dostawę oraz możliwość odbioru chwytaka brukarskiego bezpośrednio w magazynie znajdującym się w Chorzowie.

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki