ZAGĘSZCZARKI DO KOSTKI BRUKOWEJ

Istnieje 10 produktów.

Aktywne filtry

W sklepie Norwit.pl znajdziesz między innymi zagęszczarki do kostki, pochodzące od najlepszych producentów z całego świata, od lat specjalizujących się w ich produkcji. Poszczególne modele występują w wielu różnych wariantach i są szczegółowo opisane na podstronach. Znajdują się tam także zdjęcia oraz parametry umożliwiające dokonanie właściwego wyboru. Urządzenia te są przeznaczone do stworzenia solidnego i gęstego podłoża pod kostkę brukową poprzez usunięcie z jej wnętrza wody i powietrza. Dostępne zagęszczarki do kostki brukowej dzielą się na modele jednokierunkowe oraz rewersyjne i różnią się masą własną, mocą czy rodzajem zastosowanego napędu ale najczęściej są to maszyny o szerokich płytach roboczych. Niezależnie od oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą narzędzi do prac brukarskich, ubijarek do kostki brukowej i zagęszczarek gruntu dostępnych w naszym sklepie internetowym Norwit.pl. 

Czy stosowanie zagęszczarek do kostki jest niezbędne?

Ułożenie kostki brukowej to długotrwały proces, który rozpoczyna się od właściwego przygotowania podłoża, zaś kończy się na ułożeniu samej kostki. Wbrew pozorom ta pierwsza czynność jest zdecydowanie najważniejsza, gdyż wpływa na trwałość wykonanej zabudowy. Ubijarki do kostki brukowej mają za zadanie usunąć z zagęszczanej powierzchni wszelkie czynniki zmniejszające jej solidność. Luźna podbudowa, może zniweczyć całą pracę brukarza. Dlaczego? Dlatego, że woda znajdująca się w szczelinach będzie parowała wraz z czasem, a powietrze będzie się ulatniać, wskutek czego w podbudowie znajdziemy puste przestrzenie. W efekcie kostka brukowa zazwyczaj się wówczas zapada, co wiąże się z ogromnymi kosztami jej ponownego ułożenia. Dlatego właśnie powinniśmy korzystać z narzędzi do ubijania gruntu.

Jak działa zagęszczarka do kostki brukowej?

Zagęszczarka do kostki ma za zadanie zagęścić grunt w jak najbardziej precyzyjny sposób za pomocą wibracji połączonej z dość wysoką masą własną samego urządzenia. Pod wpływem ciągłych uderzeń płyty roboczej o nawierzchnię, z jej wnętrza wypychane są cząsteczki wody oraz powietrza na zewnątrz. Ilość usuniętej wody i powietrza widać między innymi po obniżeniu się gruntu nawet o kilka centymetrów. W efekcie otrzymamy stałą, twardą i bezpieczną podbudowę pod kostkę brukową. Wysokiej jakości i dobrze zbudowana zagęszczarka znacznie przyspieszy ten proces.

Rodzaje i warianty zagęszczarek do kostki brukowej

Zagęszczarki do kostki w wersji samoprzesuwnej są przeznaczone do bardzo ciężkiej pracy. Urządzenie samo przesuwa się w ustalonym kierunku przy pomocy wibracji, dzięki czemu jego obsługa jest prosta, szybka i przyjemna. Takie warianty są bardzo masywne – mogą ważyć nawet 300 kilogramów i wyposażone w dużą płytę roboczą. Mogą występować w wersji jednokierunkowej i rewersyjnej. Modele jednokierunkowe można prowadzić wyłącznie do przodu i ważą od 30 do nawet 160 kg, podczas gdy egzemplarze rewersyjne mogą także pracować do tyłu i ważą od 150 kg wzwyż.

Najważniejsze parametry ubijarek do kostki brukowej

Podczas wyboru zagęszczarki do kostki brukowej w dobrej cenie, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym jest rodzaj urządzenia. Istotny jest między innymi ciężar całego urządzenia i moc silnika, która wpływa na siłę wibracji. Dla większości przedsiębiorców ważna będzie także częstotliwość wibracji oraz głębokość ubijania. Te dwa parametry najwięcej mówią na temat danej ubijarki do kostki brukowej. Nie można także zapomnieć o cenie. W naszym sklepie wszystkie zagęszczarki do kostki brukowej są dostępne w korzystnych cenach i warto je zakupić już dziś do swojej firmy.

Poza zagęszczarkami do kostki brukowej, w ofercie znajdziesz:

Darmowa dostawaObowiązuje od 1500zł netto
Serwis maszynCzęści zamienne dostępne od ręki